O uczelni

Certyfikaty i wyróżnienia 2012

WSEI od lat jest liderem rankingów edukacyjnych w regionie. Wyniki najnowszych rankingów pokazują, że Uczelnia zajmuje silną pozycję w czołówce uczelni w kraju.

 • 23 pozycja wśród 100 sklasyfikowanych, najlepszych Niepublicznych Uczelni w Polsce w rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw ogłoszonym 15 maja. a biorąc pod uwagę tylko uczelnie niepubliczne magisterskie zajęła 9 miejsce w kraju. Silną pozycję potwierdzają także oceny przyznane w poszczególnych kategoriach rankingu: 1. miejsce w kraju za „Efektywność pozyskiwania środków z programów UE, najwyższa punktacja w Polsce za „Własną bazę dydaktyczną", 3 pozycja w kategorii „Rozwój kadry własnej" zaś za „Nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach” WSEI jest na 7 miejscu.
 • ex aequo 4 miejsce w kraju wśród uczelni niepublicznych z wynikiem 75 punktów (maj 2012) wg wyników Rankingu Szkół Wyższych tygodnika „Wprost” a do trzeciego miejsca zabrakło jedynie 1 punkt
 • Uczelnia jest jedną z najlepszych szkół biznesowych w Polsce. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji z Lublina została wyróżniona w rankingu "Najlepszych uczelni i kierunków ekonomicznych". Najlepszych uczelni i kierunków ekonomicznych" opracowanym przez miesięcznik biznesowy "Home & Market" (5 kwietnia 2012). Jako jedyna uczelnia wschodniej Polski znalazła się w zestawieniu 17 najlepszych spośród ponad 200 uczelni w Polsce, które kształcą studentów na kierunkach ekonomicznych.
 • Certyfikat "Uczelnia Liderów 2012" (12 czerwca) przyznawany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów. Konkurs jest organizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego pod patronatem honorowym Parlamentu Europejskiego. Uczelnia otrzymała też prestiżowe wyróżnienie "Primus za najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych przez recenzentów zasiadających w komisji konkursowej. Do konkursu zgłosiło się 120 szkół wyższych z terenu całego kraju.
  Certyfikaty zostały przyznane WSEI i innym najlepszym w Polsce szkołom wyższym, które kształcą absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy, kreatywnych, innowacyjnych, twórczych.
 • Wyróżnienie w konkursie na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych" przyznane WSEI 26 czerwca 2012 r. przez Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania. Nagrody i wyróżnienia w konkursie otrzymało 7 uczelni publicznych i 10 niepublicznych. WSEI jest jedyną nagrodzoną niepubliczną uczelnią z Polski Wschodniej.
  Konkurs skierowany był do wszystkich szkół wyższych publicznych oraz niepublicznych. Uczelnie były oceniane przez kapitułę konkursową na podstawie wieloaspektowej analizy, uwzględniającej następujące obszary badawcze: uczelnia widoczna w Internecie, nowoczesne technologie wykorzystane w dydaktyce, technologie ułatwiające studiowanie i dostęp do wiedzy, tworzenie perspektyw zawodowych, certyfikaty, pytanie otwarte. Projekt ogólnopolskiego konkursu dla szkół wyższych miał na celu ocenę stopnia wykorzystania nowoczesnych technologii wspierających proces nauczania, a także zapoznanie się z innowacyjnymi działaniami, realizowanymi w sektorze edukacji wyższej.
 • Certyfikat „Wiarygodna Szkoła i certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca przyznane przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu.
  Przyznanie przez komisję certyfikatu „Wiarygodna szkoła” oznacza, że WSEI jest uczelnią dysponującą odpowiednią bazą dydaktyczną, zapewniającą właściwe warunki studiowania. Ponadto umożliwia studentom rozwój zainteresowań i umiejętności oraz kształci wysokiej klasy specjalistów, którzy bez trudu odnajdują się na rynku pracy. Posiada również ofertę pozadydaktycznych form działalności, prowadzi współpracę z innymi ośrodkami edukacyjnymi (w kraju i za granicą), a także posiada aktywne biuro karier. Analizie poddano również funkcjonowanie jednostek uczelnianych na rzecz absolwentów, dostosowanie programu nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowe i zagraniczne programy stażowe, a także współpraca uczelni z pracodawcami z regionu.
  Po raz pierwszy został przeprowadzony projekt certyfikacji niepublicznych szkół wyższych  „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”. Znak jakości Dobra Uczelnia – Dobra Praca zaakcentuje atrakcyjność uczelni w oczach maturzysty, dla których aspekt realnego zatrudnienia po ukończonych studiach stanowi podstawowe kryterium wyboru ścieżki kształcenia. WSEI otrzymuje certyfikat „Wiarygodna Szkoła” nieprzerwanie od 8 lat.
powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.