O uczelni

Certyfikaty i wyróżnienia 2013

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie od lat zajmuje silną pozycję w czołówce uczelni niepublicznych. Potwierdzają to wyniki najnowszych rankingów edukacyjnych.

 • 27 miejsce wśród niepublicznych Uczelni Magisterskich w Polsce w rankingu szkół wyższych przygotowanych przez Rzeczpospolitą i Perspektywy w maju 2013 r. To najlepszy wynik w regionie. Silną pozycję potwierdzają także oceny przyznane w poszczególnych kategoriach rankingu: za pozyskiwanie środków unijnych otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów (100), mamy też najlepszy wynik w kraju pod względem efektywności pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania i rozwój (66,57). Zostaliśmy również bardzo wysoko ocenieni w kategorii „siła naukowa” za nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach (WSEI – 89,7, a uczelnia z poz. 1 rankingu 42,21) oraz za ofertę kształcenia podyplomowego (53,76). Maksymalną punktację (100) WSEI uzyskała także za posiadaną własną bazę dydaktyczną.
 • Uczelnia jest jedną z najlepszych szkół biznesowych w Polsce. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji z Lublina została wyróżniona w rankingu "Najlepszych uczelni i kierunków ekonomicznych" opracowanym przez miesięcznik biznesowy "Home  & Market". Jako jedyna uczelnia wschodniej Polski znalazła się w zestawieniu 17 najlepszych spośród ponad 200 uczelni w Polsce, które kształcą studentów na kierunkach ekonomicznych.
 • prestżowe wyróżnienie w konkursie na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych"(czerwiec 2013). Konkurs skierowany był do wszystkich szkół wyższych publicznych oraz niepublicznych. Uczelnie były oceniane przez kapitułę konkursową na podstawie wieloaspektowej analizy, uwzględniającej następujące obszary badawcze: uczelnia widoczna w Internecie, nowoczesne technologie wykorzystane w dydaktyce, technologie ułatwiające studiowanie i dostęp do wiedzy, tworzenie perspektyw zawodowych, certyfikaty, pytanie otwarte. Projekt ogólnopolskiego konkursu dla szkół wyższych miał na celu ocenę stopnia wykorzystania nowoczesnych technologii wspierających proces nauczania, a także zapoznanie się z innowacyjnymi działaniami, realizowanymi w sektorze edukacji wyższej. Konkurs został zorganizowany przez Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania.
 • Certyfikat „Wiarygodna Szkoła i certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca
  Przyznanie przez komisję certyfikatu „Wiarygodna Szkoła” oznacza, że WSEI jest uczelnią dysponującą odpowiednią bazą dydaktyczną, zapewniającą właściwe warunki studiowania. Ponadto umożliwia studentom rozwój zainteresowań i umiejętności oraz kształci wysokiej klasy specjalistów, którzy bez trudu odnajdują się na rynku pracy. Posiada również ofertę pozadydaktycznych form działalności, prowadzi współpracę z innymi ośrodkami edukacyjnymi (w kraju i za granicą), a także posiada aktywne biuro karier. Analizie poddano również funkcjonowanie jednostek uczelnianych na rzecz absolwentów, dostosowanie programu nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowe i zagraniczne programy stażowe, a także współpraca uczelni z pracodawcami z regionu. WSEI została „Wiarygodną Szkołą” po raz dziewiąty z rzędu.
  Po raz drugi został przyznany certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”. Znak jakości Dobra Uczelnia – Dobra Praca zaakcentuje atrakcyjność uczelni w oczach maturzysty, dla których aspekt realnego zatrudnienia po ukończonych studiach stanowi podstawowe kryterium wyboru ścieżki kształcenia.
 • Certyfikat "Uczelnia Liderów 2013" przyznany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC
  Otrzymanie certyfikatu jest poświadczeniem pozytywnego wyniku procedury akredytacyjnej, w ramach której eksperci reprezentujący środowisko akademickie oceniali m.in. aktywność szkół wyższych w zakresie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, jakość edukacji praktycznej studentów oraz elastyczność uczelni wobec tendencji na rynku pracy.
powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.