O uczelni

Certyfikaty i wyróżnienia 2014

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie od lat zajmuje silną pozycję w czołówce uczelni niepublicznych Uczelni. Potwierdzają to wyniki rankingów edukacyjnych i przyznawane nagrody.

  • 28 miejsce wśród niepublicznych Uczelni magisterskich w kraju i najlepsze w regionie według rankingu szkół wyższych przygotowanych przez "Perspektywy" w maju 2014 r. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie od lat śmiało konkuruje z najlepszymi uczelniami niepublicznymi w Polsce. W tym roku WSEI po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna w kategorii „Innowacyjność” zdobywając jako jedyna najwyższe noty w Polsce (WSEI uzyskała 100 pkt. a druga w tej kategorii uczelnia – 76 pkt.). Jesteśmy też najlepsi, już po raz drugi z rzędu, w kategoriach: „pozyskiwanie środków z programów UE” i „warunki kształcenia”. Za własną bazę dydaktyczną otrzymaliśmy maksymalną punktację – 100. W kategorii „siła naukowa” za nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach WSEI zajęła trzecie miejsce, uzyskują 99,33 pkt. i tylko nieznacznie ustępując uczelni, która przoduje w tej kategorii.

  • Godło: Uczelnia Wyższa Roku 2014 przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Godło jest potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów europejskich (19 maja 2014 r.). 

Uczelnia Wyższa Roku 2014

 

  • Laureat konkursu na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych" organizowanego przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu (10 czerwca 2014.). Uczelnia została uhonorowana za bogatą współpracę ze środowiskiem pracodawców i włączenie ich w proces dydaktyczny oraz za wdrażanie licznych projektów mających na celu dostosowanie programów nauczania do oczekiwań rynku pracy. Uhonorowanie naszej Uczelni w konkursie na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych” potwierdza pozycję Szkoły jako placówki prezentującej najlepsze narzędzia oraz projekty poprawiające status własnych absolwentów na rynku pracy, a także realizującej adekwatne do rynku pracy programy nauczania, dzięki którym możemy kształcić dobrych specjalistów, poszukiwanych przez pracodawców.

    konkurs najbardziej innowacyjna 2015

  • Certyfikat „Wiarygodna Szkoła i certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca przyznany przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu (10 czerwca 2014.). Przyznanie przez komisję certyfikatu „Wiarygodna Szkoła” oznacza, że WSEI jest uczelnią dysponującą odpowiednią bazą dydaktyczną, zapewniającą właściwe warunki studiowania. Ponadto umożliwia studentom rozwój zainteresowań i umiejętności oraz kształci wysokiej klasy specjalistów, którzy bez trudu odnajdują się na rynku pracy. Posiada również ofertę pozadydaktycznych form działalności, prowadzi współpracę z innymi ośrodkami edukacyjnymi (w kraju i za granicą), a także posiada aktywne biuro karier. Analizie poddano również funkcjonowanie jednostek uczelnianych na rzecz absolwentów, dostosowanie programu nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowe i zagraniczne programy stażowe, a także współpraca uczelni z pracodawcami z regionu. WSEI została „Wiarygodną Szkołą” już po raz dziesiąty z rzędu. Po raz trzeci został przyznany certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”. Znak jakości Dobra Uczelnia – Dobra Praca zaakcentuje atrakcyjność uczelni w oczach maturzysty, dla których aspekt realnego zatrudnienia po ukończonych studiach stanowi podstawowe kryterium wyboru ścieżki kształcenia.

 wiarygodna szkoła 2015 Dobra uczelnia Dobra praca 2014

  • Srebrny certyfikat "Uczelnia Liderów 2014" przyznany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC (18 czerwca 2014 r.). Przyznanie uczelni certyfikatu „Uczelnia Liderów” oznacza, że kształci ona w oparciu o nowoczesne, innowacyjne programy studiów, zgodnie z potrzebami rynku pracy, a jej absolwenci są atrakcyjni dla rynku pracy, twórczy, kreatywni, wyposażeni w szeroką wiedzę i umiejętności praktyczne. Certyfikaty „Uczelnia Liderów” otrzymało 46 uczelni (uniwersytetów, państwowych wyższych szkół zawodowych oraz uczelni niepublicznych) z całej Polski, które – w opinii komisji certyfikacyjnej – cechują się działaniami zorientowanymi na edukację praktyczną studentów, innowacyjnością oferty oraz oryginalnymi formami współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. WSEI, podobnie jak siedem innych uczelni z kraju, otrzymała dodatkowe wyróżnienie – srebrny certyfikat  „Uczelnia Liderów”. Otrzymały je uczelnie, które po raz trzeci odebrały laury w Programie, a zatem uczelnie nagradzane certyfikatem od trzech lat.

 srebrny certyfikat

  • Statuetka "Aurea Praxis" dla Rektora dr. hab. Mirosława J. Jarosza, prof. nadzw. WSEI. Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie znalazł się wśród sześciu rektorów uhonorowanych statuetką „Aurea Praxis” dla rektorów uczelni wykazujących się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju i promowania w swoich uczelniach idei edukacji dla rynku

Aurea Praxis

  • Certyfikat „Polska Nagroda Innowacyjności 2014 w kategorii Uczelnie Wyższe (20 stycznia 2015 r.). Polska Nagroda Innowacyjności jest programem wizerunkowym prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty naukowo-badawcze, firmy i instytucje, których działalność cechuje innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową. Laureatami tego prestiżowego konkursu są zatem wiodące w na polskim rynku uczelnie, prowadzące szeroką działalność naukową i rozwojową oraz promujące współpracę nauki z biznesem. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju.

logo Polska Nagroda Innowacyjności 2014

 

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.