O uczelni

Certyfikaty i wyróżnienia 2015

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie od lat zajmuje silną pozycję w czołówce uczelni niepublicznych. Potwierdzają to wyniki rankingów edukacyjnych i przyznawane nagrody.

 • 24 miejsce w Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich 2015 miesięcznika Perspektywy 10 czerwca 2015 r. Uczelnia po raz kolejny jest najlepszą niepubliczną uczelnią magisterską w regionie. W stosunku do ubiegłorocznego zestawienia zanotowała awans o 4 pozycje. W poszczególnych kategoriach WSEI jest krajowym liderem.

  WSEI zajmuje 24. lokatę wśród 288 niepublicznych uczelni w kraju. W rankingu sklasyfikowano 70 najlepszych uczelni. Szczegółowe oceny rankingu wskazują, że:

  • WSEI została najwyżej w kraju oceniona w kategoriach „Innowacyjność” „Własna baza dydaktyczna” i „Pozyskiwanie środków z programów UE”;
  • w kategorii „Prestiż według pracodawców, woj. lubelskie” WSEI wyprzedza Uniwersytet Medyczny w Lublinie, którego pozycja rankingowa została przez Redakcję uznana za największy sukces lubelskich uczelni;
  • WSEI jest, obok WSIiZ w Rzeszowie (13. miejsce), najwyżej sklasyfikowaną uczelnią niepubliczną Polski Wschodniej;
  • WSEI zanotowała awans o 4 pozycje w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia. Uczelnia konsekwentnie pnie się na wyższe pozycje w kolejnych edycjach rankingu (w 2011 r. zajmowaliśmy 30. pozycję);
  • WSEI jest najlepsza spośród wszystkich uczelni w Lublinie w kategorii „Nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach”. W tej kategorii współczynniki poszczególnych uczelni wynoszą: WSEI – 65,56; UM – 39,54; UMCS – 57,61; KUL – 62,65; PL –38,65; UP – 63,86;
  • WSEI jest najlepsza spośród wszystkich uczelni w Lublinie w kategorii „Zasoby biblioteczne – zbiory drukowane”: WSEI – 45,48; UM – 12,93; UMCS – 39,58; KUL – 30,87; PL – 13,23; UP – 12,35;
  • WSEI jest najlepsza spośród wszystkich uczelni w Lublinie w kategorii „Zasoby biblioteczne – zbiory elektroniczne”: WSEI – 45,20; UM – 23,86; UMCS – 33,04; KUL – 12,34; PL – 26,74; UP – 27,49.
 • Godło: Uczelnia Wyższa Roku 2015 przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Godło jest potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów europejskich (19 maja 2015 r.).

 Uczelnia Wyższa Roku 2015

 • Laureat konkursu na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych" organizowanego przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu (czerwiec 2015). Uczelnia uzyskała wysokie oceny w szczególności za:

  • wzmacnianie praktycznych elementów nauczania w wyniku realizacji modułowego systemu kształcenia oraz programów kształcenia o profilu praktycznym,
  • zwiększanie atrakcyjności studentów i absolwentów na rynku pracy poprzez realizację szeregu innowacyjnych projektów, m.in. programu „rozszerzony system praktyk zawodowych”,
  • bogatą współpracę ze środowiskiem pracodawców i włączenie ich w proces dydaktyczny, a w szczególności za powołanie Zespołu Ekspertów Społeczno-Gospodarczych.

  Uhonorowanie Uczelni w konkursie na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych” potwierdza pozycję Szkoły jako placówki prezentującej najlepsze narzędzia oraz projekty poprawiające status własnych absolwentów na rynku pracy, a także realizującej adekwatne do rynku pracy programy nauczania, dzięki którym może kształcić dobrych specjalistów, poszukiwanych przez pracodawców.

konkurs najbardziej innowacyjna 2015

 • Certyfikat „Wiarygodna Szkoła i certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca w roku akademickim 2015/2016. Certyfikat "Dobra Uczelnia – Dobra Praca" ma na celu popularyzować oraz wyróżniać dobre wzorce w sektorze szkolnictwa wyższego w zakresie innowacyjnych i kreatywnych działań na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych. Wnikliwej analizie poddano również funkcjonowanie jednostek uczelnianych na rzecz absolwentów, dostosowania programu nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowych i zagranicznych programów stażowych, współpracy uczelni z pracodawcami z regionu, a także wykorzystania nowoczesnych technologii w obszarze administracji i zarządzania uczelni oraz korzystania z zasobów wiedzy w Internecie.
  WSEI została „Wiarygodną Szkołą” już po raz jedenasty z rzędu. Po raz czwarty został przyznany certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”. Znak jakości Dobra Uczelnia – Dobra Praca zaakcentuje atrakcyjność uczelni w oczach maturzysty, dla których aspekt realnego zatrudnienia po ukończonych studiach stanowi podstawowe kryterium wyboru ścieżki kształcenia.

wiarygodna szkoła 2015       DUDP 2015

 

 • Certyfikat "Uczelnia Liderów 2015" wraz z nagrodą specjalną "Najwyższa Jakość Studiów" przyznane przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC (2 lipca 2015 r.). Godło jest potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów europejskich.
  WSEI to Uczelnia, która wdrożyła najbardziej zaawansowane, oryginalne, nowoczesne i efektywne systemy zapewniania jakości kształcenia, determinująca rozwój różnorodnych programów i form kształcenia oraz sprzyjająca innowacyjności w dydaktyce akademickiej.
  W opinii Komisji Certyfikacyjnej Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie należy do elitarnej grupy ośrodków akademickich, które wypracowały sobie silną pozycję rynkową, posiadają jasno określoną strategię i wizję przyszłości oraz wdrażają nowoczesny model zarządzania, którego realizacja przynosi wymierne efekty przede wszystkim w odniesieniu do wymiaru dydaktycznego funkcjonowania Uczelni (wzmacnianie praktycznego aspektu kształcenia, aktywna współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, wprowadzanie innowacyjnych metod i technik dydaktycznych etc.).

certyfikat Uczelnia Liderów

 

 • Certyfikat „Polska Nagroda Innowacyjności 2014 w kategorii Uczelnie Wyższe (20 stycznia 2015 r.). Polska Nagroda Innowacyjności jest programem wizerunkowym prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty naukowo-badawcze, firmy i instytucje, których działalność cechuje innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową. Laureatami tego prestiżowego konkursu są zatem wiodące w na polskim rynku uczelnie, prowadzące szeroką działalność naukową i rozwojową oraz promujące współpracę nauki z biznesem. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju.

logo Polska Nagroda Innowacyjności 2014

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.