O uczelni

Certyfikaty i wyróżnienia 2017

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie to największa  Uczelnia niepubliczna we wschodniej Polsce ciesząca się znaczącym prestiżem i otrzymująca najwyższe nagrody w rankingach i ocenach prowadzonych przez niezależnych ekspertów krajowych. W 2017 roku  po raz kolejny została laureatem ogólnopolskich rankingów i konkursów.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2017

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 za budowanie synergii nauki z biznesem oraz wytyczanie innowacyjnych kierunków kształcenia.

Nagrody zostały wręczone podczas II Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbyło się 23-24 października 2017 r. w Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

 

Perspektywy 2017

W prestiżowym Rankingu Niepublicznych Uczelni magisterskich „Perspektyw”  WSEI zajęła 18 miejsce w Polsce (wśród 231 uczelni niepublicznych), a 1 miejsce w regionie.

Nasze największe atuty wśród uczelni w Polsce:

 • 2 miejsce w kategorii: efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania (wyprzedzamy m.in. trzy najlepsze uczelnie niepubliczne w Polsce: Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny oraz Uczelnię Łazarskiego w Warszawie)
 • 2 miejsce w kategorii: pozyskiwanie środków z programów UE (wyprzedzamy m.in. trzy najlepsze uczelnie niepubliczne w Polsce: Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny oraz Uczelnię Łazarskiego w Warszawie)
 • 8 miejsce  w kategorii: publikacje naukowe
 • 10 miejsce w kategorii: warunki kształcenia - akredytacje
 • 12 miejsce w kategorii: programy studiów prowadzone w j. obcych
 • 13 miejsce w kategorii: preferencje pracodawców
 • 14 miejsce w kategorii: publikacje naukowe h-index (wyprzedzamy m.in. najlepszą uczelnię niepubliczną w Polsce: Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie)
 • 15 miejsce w kategorii: ekonomiczne losy absolwentów (wyprzedzamy m.in. trzy najlepsze uczelnie niepubliczne w Polsce: Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny oraz Uczelnię Łazarskiego w Warszawie)
 • 15 miejsce w kategorii: publikacje naukowe – cytowania (wyprzedzamy m.in. najlepszą uczelnię niepubliczną w Polsce: Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie)
 • 16 miejsce w kategorii: prowadzone kierunki magisterskie
 • 18 miejsce w kategorii: nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach (wyprzedzamy m.in. trzy najlepsze uczelnie niepubliczne w Polsce: Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny oraz Uczelnię Łazarskiego w Warszawie)
 • 18 miejsce w kategorii: nauczyciele akademiccy z zagranicy (wyprzedzamy m.in. trzy najlepsze uczelnie niepubliczne w Polsce: Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny oraz Uczelnię Łazarskiego w Warszawie)

„Uczelnia Liderów 2017” ze Specjalnym Wyróżnieniem

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie po raz szósty została laureatem ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych i otrzymała tytuł „Uczelnia Liderów 2017” ze Specjalnym Wyróżnieniem Zarządu Fundacji Rozwoju i Szkolnictwa Wyższego. Recenzenci Programu "Uczelni Liderów" zwrócili uwagę na wdrażany w uczelni model zarządzania, który przekłada się na wysoką pozycję naukową i dydaktyczną Szkoły, która wyróżnia się na rynku edukacyjnym licznymi innowacjami dydaktycznymi, prostudencką atmosferą, rozbudowanym modułem zajęć praktycznych uzupełniających tok studiów, aktywną działalność naukowo-badawczą na światowym poziomie oraz  silną orientację praktyczną studiów, jak również szeroką i wieloobszarową współpracą z otoczeniem społecznym. Wdrażane w Uczelni rozwiązania dydaktyczne, które uzyskują najwyższe, wręcz entuzjastyczne oceny recenzentów, mają charakter trwały i systemowy oraz są stale rozbudowywane i uzupełniane o nowe elementy, atrakcyjne i wartościowe z punktu widzenia potrzeb

Studentów. Doceniono również działalność uczelnianego Biura Karier, m.in. usługi w zakresie pośrednictwa pracy, określania optymalnej ścieżki zawodowej, a także współpracę ze środowiskiem społeczno – gospodarczym mającą ułatwić poszukiwanie i znalezienie pracy.  

Dobra Uczelnia, Dobra Praca 2017 i Wiarygodna Szkoła 2017

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji po raz kolejny otrzymała nagrodę podczas XIII edycji ogólnopolskiego programu certyfikacji uczelni „Wiarygodna Szkoła” oraz VI edycji programu certyfikacji znakiem „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”. Program ma na celu popularyzować oraz wyróżniać dobre wzorce w sektorze szkolnictwa wyższego w zakresie innowacyjnych i kreatywnych działań na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych. Uczelnie, które są uhonorowane certyfikatem "Dobra Uczelnia - Dobra Praca", zostały poddane wnikliwej analizie pod kątem m.in. funkcjonowania jednostek uczelnianych na rzecz absolwentów, dostosowania programu nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowych i zagranicznych programów stażowych, współpracy uczelni z pracodawcami z regionu, a także wykorzystania nowoczesnych technologii w obszarze administracji i zarządzania uczelni oraz korzystania z zasobów wiedzy w Internecie. 

Najbardziej innowacyjna i kreatywna Uczelnia w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych 2017

Wyróżnienie potwierdzające pozycję uczelni jako placówki prezentującej najlepsze narzędzia oraz projekty poprawiające status własnych absolwentów na rynku pracy, a także realizującej adekwatne do rynku pracy programy nauczania.

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.