Student

Miejsca pracy wolontariuszy

Dom Dziecka w Woli Gałęzowskiej:

Jesteśmy grupą, która organizuje czas wolny dzieciom z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej.

Przebywają tam dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Jeździmy do nich w soboty. Pomagamy im w nauce - od wspólnego odrabiania lekcji poprzez różne zajęcia edukacyjne. Pokazujemy im świat, który nas fascynuje – nasze pasje, a przez to chcemy pomóc  w odkrywaniu ich własnych talentów i budowaniu wiary w siebie. Mamy czas na rozmowę z nimi, pomoc w rozwiązywaniu ich problemów a wspólne aktywności zbliżają nas do siebie.

Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie:

Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy pracują w szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie.

Działamy przy współpracy ze szpitalnym psychologiem i terapeutkami.

Nasza praca charakteryzuje się dużym zaangażowaniem i obecnością przy dzieciach przebywających w szpitalu. Wspieramy pacjentów w organizacji czasu wolnego – poprzez planowanie i prowadzenie gier i warsztatów, rozmowy indywidualne, pomaganie w adaptacji do środowiska szpitalnego. Staramy się neutralizować negatywne zachowania i przyzwyczajenia, poprzez rozmowy, obecność i udzielanie wsparcia. Praca sprawiają nam wiele radości gdyż wiemy, że nasza obecność jest w placówce naprawdę potrzebna.

Przedszkole nr 21 w Lublinie:

Jesteśmy grupą wolontariuszy pracującą w przedszkolu nr 21 w Lublinie. W ciągu tygodnia przedszkole opiekuje się 25-cioma dziećmi w wieku od 3 do 5 lat.

Naszym głównym celem jest stworzenie dzieciom takiego otoczenia, które pobudzi je do odkrywania świata, zdobywania doświadczeń i umiejętności potrzebnych później w szkole a w konsekwencji w dorosłym życiu. Zapewniamy bogaty pakiet zajęć artystycznych, językowych i dydaktycznych. Zajęcia dodatkowe prowadzone są z użyciem metod pozwalających dzieciom na zdobywanie wiedzy w sposób dynamiczny, wesoły poprzez doświadczenie i zabawę. Organizujemy również czas wolny dzieci oraz różne wydarzenia takie jak Mikołajki czy pierwszy dzień wiosny.

Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie:

Jesteśmy grupą wolontariuszy działającą przy Domu Opieki Społecznej imienia Matki Teresy z Kalkuty.  Mieszkańcy Domu Opieki Społecznej pomimo choroby, niepełnosprawności czy podeszłego wieku  – uczestniczą w życiu społeczności lokalnej, potrafią dzielić się sobą i być przykładem do naśladowania dla innych.
Blisko mieszkańców są zawsze pracownicy, oraz my wolontariusze,  gdzie w atmosferze wzajemnego zaufania i z uśmiechem na twarzy służymy im swoją pomocą, pracą i umiejętnościami.
Pomagamy mieszkańcom  w codziennych czynnościach, słuchamy  ich, jesteśmy z nimi. To niby niewiele, ale dla tych osób sama obecność i chęć wysłuchania jest czymś niezwykłym.

Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Lublinie:

Placówka zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Podopieczni chodzą do szkół specjalnych na terenie Lublina a w placówce przebywają na zasadzie internatu: nocują, mieszkają, odrabiają lekcje, a niektórzy na weekend jeżdżą do domu.

Jako wolontariusze pomagamy dzieciom w godzinach popołudniowych. Wspólnie odrabiamy lekcje, razem spędzamy czas na zabawie czy rozmowie. Organizujemy dzieciom zajęcia w świetlicy i na sali sportowej

Świetlica Psychoedukacyjnej w Pliszczynie:

Nasza placówka zajmuje się kompensowaniem braków dydaktyczno-wychowawczych wśród uczniów szkoły podstawowej.  Jesteśmy grupą osób, która pomaga dzieciakom w odrabianiu lekcji oraz uczymy zachowania w grupie, nawiązywania relacji rówieśniczych czyli niezbędnych umiejętności społecznych potrzebnych do sprawnego funkcjonowania w środowisku szkolnym i rodzinnym.

Na zajęciach oprócz nauki organizujemy różne gry i zabawy, które integrują dzieci pomiędzy klasami tym samym ucząc ich akceptacji względem  drugiego człowieka.

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.